ECO Academy
Are you interested in environmental topics? Do you want to deepen your knowledge on environmental protection? If so, register for our workshops!
Join us!
Kompostuj z Nami
WHEN?
Sunday, 03.09.2023
WHAT TIME?
18:00
ECO Academy Workshop's topic
Innowacyjne Kompostowanie, czyli jak możesz się przyczynić do lepszej zmiany małym kosztem
FREE OF CHARGE (registration required)
Description:
Zapraszamy na fascynujący warsztat poświęcony innowacyjnemu podejściu do kompostowania - metodzie bokashi. Jeśli zależy Ci na trosce o środowisko i chcesz poznać praktyczne narzędzia do redukcji odpadów organicznych w domu, to jest to idealne wydarzenie dla Ciebie!.
Participant limit: 60
What makes it worth it?

Expert Knowledge
You will have the opportunity to listen to SDG experts and learn more about the environmental aspects they specialize in.

Self-development
ECO Academy is a series of content-rich monthly workshops that help you grow in the field of environmental protection and SDGs. Along with hearing from experts, you will also get a chance to ask the instructor questions.

Accessibility
The workshop is available free of charge to all pre-registered participants. Invitation is sent via email, one day and one hour before the start of the broadcast. So don't wait, register now!
Interested in keeping up with the latest news from the eco world?
Sign up for a newsletter!
Previous Workshops
See who ran the ECO Academy Workshops

Kasia Niemier
Nadzieja w walce z katastrofą klimatyczną
22 letnia, polska climate leader programu Climate Reality Program, młodzieżowa aktywistka klimatyczna i członkini alternatywnej delegacji na COP26 w Glasgow. Studiuje gospodarkę przestrzenną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zasiada w komisji eksperckiej Klimat i Przestrzeń przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Prowadzi cykl wykładów fakultatywnych o kryzysie klimatycznym dla osób studiujących na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Jedna z twórczyń zina Światło Nadziei, który powstał dzięki wsparciu Fundacji Greenpeace Polska.
Weronika Drzewiecka
Poprawna segregacja śmieci
Ekoedukatorka, która dzieli się swoją wiedzą i pasją w mediach
społecznościowych. Na jej profilu @ekoroots.nikadrzewiecka można znaleźć wiedzę na temat ekologii i
zdrowia. Na co dzień mama i żona. Lubi odkrywać leśne ścieżki ze swoim psem Ledą. Uważa, że każde dobre działanie ma sens, a najgorsze co możemy zrobić to bezczynność.
Paweł Pudło
Dlaczego osobiste wybory jednostek są istotne dla powstrzymania kryzysu klimatycznego?
Prowadzi podcast Zrównoważony Rozwój, w którym poruszane są tematy związane z energetyką, zrównoważoną gospodarką i ochroną przyrody. Interesuje się rozwiązaniami najbardziej
palących nas problemów ekologicznych, uwzględniającymi istniejące uwarunkowania społeczne i technologiczne. Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim, ojciec dwójki dzieci. W wolnych chwilach czyta książki lub praktykuje wspinaczkę. Pracuje jako programista baz danych.
Beata Ceranek
Rośliny domowe - od A do Z
Prowadzi na Instagramie konto @domowy_kwietnik o tematyce roślinnej, gdzie można znaleźć dużo porad dotyczących uprawy tradycyjnej, a
także hydroponicznej oraz wiele pomysłów na roślinną aranżację wnętrz. Pokazuje tam piękne rośliny, opowiada jak je uprawiać i jak walczyć ze szkodnikami. Jest pasjonatką roślin, życia w zgodzie z naturą oraz odżywiania ekologicznego. Beata lubi również gotować. Uprawia jogę i nordic walking. Do pracy jeździ na rowerze, a wolny czas spędza aktywnie. Zależy jej na propagowaniu wiedzy o roślinach, ich dobrym wpływie na nasze życie i zdrowie.
Kasia Sprengel
Less waste na co dzień
#lesswaste z dziećmi na pokładzie jest możliwe! Testuje wielorazowość. Stawia na wspomnienia, nie zbędne przedmioty. Wybiera jakość, nie ilość. Jest pewna, że każda drobna zmiana ma znaczenie. Wierzy, że moc jednostki jest wielka i warto promować małe eko kroki. Promuje stopniowe działanie i ekologię na luzie.

Wiktoria Walicka
Zmień swój talerz, zmień świat: Jak Twoja dieta wpływa na przyszłość planety?
Jest właścicielką roślinnej marki MANOA. Pod zielonymi skrzydłami Manoi prowadzi produkcję
garmażerii roślinnej, warsztaty kulinarne i dietetyczne, a już niebawem poszerza swoją ofertę o catering
dietetyczny. Swoją uwagę skupia na zdrowym odżywianiu i korzyściach płynących z diety roślinnej i
wegetariańskiej. Jest specialistą ds. odżywiania i stara się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem
prowadząc liczne spotkania o tematyce roślinnej. Z zamiłowania „cukiernik” a wieczorami joginka.

Radosław Gawlik
Ziemia na krawędzi - życie w czasach kryzysów
Działacz opozycji: Ruchu Wolność i Pokój i Solidarności. Organizował protesty ekologiczne m.in. w sprawie huty “Siechnice”, elektrowni jądrowej w Żarnowcu. Przez 12 lat zasiadał w Sejmie, był 2,5 roku wiceministrem środowiska. Aktywny w ruchu organizacji pozarządowych. Przewodniczy Stowarzyszeniu EKO-UNIA. Realizuje projekty z obszaru ekologii, zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, ochrony Bałtyku i przyrody, współpracy międzynarodowej, ochrony klimatu, jakości powietrza oraz zrównoważonej energii.

Piotr Dragan
Przyszłość naszego społeczeństwa - odnawialne źródła energii
Od grudnia 2006 r. Wójt Gminy Wisznice. Gmina Wisznice jest modelową gminą wdrażającą rozwiązania z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. W latach 2010- 2012 gmina realizuje projekt partnerski „Czysta energia w Dolinie Zielawy”.
W kolejnych latach gmina we wszystkich projektach infrastrukturalnych wdraża rozwiązania z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. W 2022 roku w Gminie Wisznice powstała farma wiatrowa.
Od 2022 r. członek Komitetu Monitorującego Fundusze Europejskie dla Lubelszczyzny i przewodniczący dwóch grup roboczych pracujących przy komitecie.
Thirsty for pro-environmental knowledge? Register for free workshops and access expert advice!
Interested in ecology? Do you like our work and don't want to miss out on any updates?
Community