O nas

Earth Day Everyday powstało, ponieważ nasza planeta
potrzebuje codziennych działań, które mają na celu ochronę środowiska
Nasza historia

Poznajmy się!

Wszystko zaczęło się od stworzenia projektu społecznego w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Zebraliśmy zespół i założyliśmy Earth Day Everyday – inicjatywę, której celem było szerzenie świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa i edukowanie o działaniach, dzięki którym każdy z nas może zadbać o przyszłość Ziemi. Przez pół roku przeprowadziliśmy prelekcje dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zrealizowaliśmy 6 wywiadów z osobami z świata ekologii, stworzyliśmy badania ankietowe, pokazujące związek pomiędzy wiedzą teoretyczną na temat ekologii a rzeczywistymi praktykami w domach. Punktem kulminacyjnym naszych działań było sprzątanie lokalnego lasu, w którym wzięło udział aż 311 osób i zebraliśmy prawie 200 worków śmieci! Podczas Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii wygraliśmy wszystkie możliwe nagrody, w tym nagrodę dla najlepszego projektu ekologicznego w Polsce 2022! Po takim sukcesie postanowiliśmy działać dalej – powiększyliśmy nieco zespół i teraz jako organizacja działamy na rzecz ochrony środowiska na jeszcze większą skalę! Earth Day Everyday to przede wszystkim wspaniali ludzie, wszyscy wspieramy się nawzajem i wierzymy, że łącząc siły możemy naprawdę dużo zdziałać dla środowiska – zarówno tego lokalnego, jak i globalnego. Gorąco zachęcamy do dołączenia do nas!Nasza misja

Naszą misją jest zachęcenie innych do codziennej troski o planetę, uświadamianie o zagrożeniach związanych z degradacją środowiska i kryzysem klimatycznym oraz poprawa stanu środowiska w Polsce.

Nasze cele

Uświadomienie o konsekwencjach związanych z niedbałością o środowisko

Edukowanie o problemach środowiskowych

Demonstracja działań, dzięki którym na co dzień każdy może przyczynić się do lepszego stanu naszej planety

Poprawa stanu środowiska w Polsce

Działalność na rzecz popularyzowania edukacji na temat ekologii i ochrony środowiska

Szerzenie świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa

Poznaj nasz zespół!

Mirella Kłosińska

Founder & CEO

Jestem założycielką Earth Day Everyday. Chętnie udzielam się jako wolontariusz, pomagam w organizacji różnych wydarzeń oraz podejmuję się nowych wyzwań. Bardziej prywatnie, pasjonuje mnie nauka języka angielskiego i niemieckiego. Od kilku lat jeżdżę na motorze.

Kamila Pater

Co-founder & SM Manager

Jestem współzałożycielką fundacji Earth Day Everyday. Interesuję się ekologią od ponad roku i uwielbiam dzielić się swoją wiedzą na ten temat z innymi. Wolny czas lubię spędzać kreatywnie, czytając oraz gotując. Co więcej, od 6 lat pasjonuję się szyciem i nadawaniem ubraniom drugiego życia.

unnamed (2)

Laura Wyszomirska

Co-founder & Executive Editor

Do moich zadań w fundacji należy koordynowanie artykułami naszych redaktorów i stworzyłam też prace redakcyjne na stronie internetowej. Interesuję się ekologią i jestem wegetarianką, a w wolnym czasie uwielbiam czytać. Lubię pisanie i muzykę, trochę też biegam.

Graficzka: Anna Niemiec

Anna Niemiec

Project Manager

Przez większość czasu jestem studentką prawa, ale zdarzają się też momenty, kiedy jestem pasjonatką jogi, największą fanką Olgi Tokarczuk czy miłośniczką kuchni (ale roślinnej!). Uwielbiam malarstwo - dlatego też zapewne pojawiła się silna sympatia do grafiki.

Autor artykułu: Julia Gutowska

Julia Gutowska

Community Manager

Moja rola w zespole Earth Day Everyday powiązana jest z tworzeniem online oraz przeprowadzaniem webinarów. Na codzień uczę się i mieszkam w szkole z internatem w Wielkiej Brytanii, oprócz tego od wielu lat interesuję się oraz działam w inicjatywach ochrony środowiska.

Magdalena Dragan

Webinars Coordinator

Działam społecznie i charytatywnie od prawie dwóch lat. Uwielbiam słuchać muzyki i podróżować. Interesuję się modą i ekologią. Kocham próbować nowych rzeczy, samorozwój jest dla mnie ogromnie ważny. W wolnym czasie czytam książki, lubię również gotować.

IT Support: Grzegorz Ignasiak

Grzegorz Ignasiak

IT Administrator

Uwielbiam muzykę, dobry serial i grę w siatkówkę. Interesuję się także czytaniem książek. W fundacji moją rolą jest wsparcie techniczne. Jeśli znajdziesz jakiś błąd, koniecznie do mnie napisz!

sdr

Amelia Kusiak

Copywriter & Researcher

Interesuję się ekologią. Chętnie udzielam się w różnych akcjach charytatywnych jako wolontariusz. Prywatnie uwielbiam oglądać filmy i słuchać muzyki oraz odpoczywać na świeżym powietrzu 🙂

Autor artykułu: Laura Brzeska

Laura Brzeska

Copywriter & Researcher

Interesuję się sportem (w szczególności sportami walki), dietetyką, sztuką a także ekologią. Odkąd pamiętam chciałam działać społecznie w różnych dziedzinach. Zawsze sprawiało mi to dużo radości. Lubię zdobywać nowe doświadczenia. W wolnym czasie czytam i maluję.

Autor artykułu: Izabela Gryczyńska

Izabela Gryczyńska

Editor

Z wykształcenia jestem tłumaczką natomiast wolny czas poświęcam na yogę, wycieczki rowerowe i przede wszystkim ochronę środowiska. Szczególnie ciekawią mnie tematy związane z fast fashion i greenwashingiem. Interesuję się ekologią od czasów pandemii i uważam, że nawet najmniejsza zmiana jaką możemy zrobić w naszym życiu dla dobra planety ma znaczenie.

Autor artykułu: Antonina Greszczuk

Antonina Greszczuk

Editor

Interesuję się biologią, a konkretniej mówiąc psychologią, neurobiologią i właśnie ekologią. Lubię działać aktywistycznie i artystycznie, angażuję się w teatr i sztuki wizualne. W wolnym czasie czytam i dużo spaceruję.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najświeższych wydarzeniach z eko świata?

Już niedługo ruszymy z newsletterem!