O nas

Fundacja Earth Day Everyday powstała, ponieważ nasza planeta potrzebuje działań, dzięki którym każdy z nas będzie dbał o środowisko każdego dnia!
Nasza historia

Poznajmy się!

Nasza przygoda zaczęła się od stworzenia projektu społecznego Earth Day Everyday. Przez pół roku prowadziliśmy prelekcje o ekologii dla kilkuset uczniów, organizowaliśmy wywiady z ekspertami oraz przeprowadziliśmy badania dotyczące praktyk ekologicznych w gospodarstwach domowych. Uczestniczyliśmy w ruchach klimatycznych oraz zorganizowaliśmy akcję sprzątania lokalnego lasu, w której wzięło udział ponad 300 uczestników i zebraliśmy prawie 200 worków śmieci. Podczas Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii wygraliśmy wszystkie możliwe nagrody, w tym Złotego Wilka dla Najlepszego Projektu Ekologicznego w Polsce 2022! Po takim sukcesie postanowiliśmy działać dalej – powiększyliśmy zespół i teraz jako organizacja działamy na rzecz ochrony środowiska, na ogólnopolską skalę! Fundacja Earth Day Everyday to przede wszystkim wspaniali ludzie, którzy wierzą, że łącząc siły możemy naprawdę dużo zdziałać dla środowiska – zarówno tego lokalnego, jak i globalnego. Gorąco zachęcamy do dołączenia do nas!

Nasza misja

Naszą misją jest zachęcenie innych do codziennej troski o planetę, uświadamianie o zagrożeniach związanych z degradacją środowiska i kryzysem klimatycznym oraz poprawa stanu środowiska w Polsce.

Nasze cele

Uświadomienie o konsekwencjach związanych z niedbałością o środowisko

Edukowanie o problemach środowiskowych

Demonstracja działań, dzięki którym na co dzień każdy może przyczynić się do lepszego stanu naszej planety

Poprawa stanu środowiska w Polsce

Działalność na rzecz popularyzowania edukacji na temat ekologii i ochrony środowiska

Szerzenie świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa

Interesuje Cię ekologia? Podoba Ci się nasz format i nie chcesz przegapić żadnej nowości?

Facebook

Community

Poznaj nasz zespół!

Założycielka: Mirella Kłosińska

Mirella Kłosińska

Co-founder & CEO

Założyłam Earth Day Everyday i obejmuję rolę obecnego CEO. Jestem tegoroczną maturzystką, a na co dzień, oprócz nauki, prężnie działam kilku organizacjach. Chętnie organizuje różne projekty i wydarzenia oraz podejmuję się nowych wyzwań. Pasjonuję się nauką języków obcych, podróżowaniem i motoryzacją.

Współzałożycielka: Kamila Pater

Kamila Pater

Co-founder & CMO

Jestem współzałożycielką fundacji Earth Day Everyday. Interesuję się ekologią i uwielbiam dzielić się swoją wiedzą na ten temat z innymi. Wolny czas lubię spędzać kreatywnie, czytając oraz gotując. Co więcej, od 6 lat pasjonuję się szyciem i nadawaniem ubraniom drugiego życia.

Współzałożycielka: Laura Wyszomirska

Laura Wyszomirska

Co-founder & Executive Editor

Jestem współzałożycielką Fundacji Earth Day Everyday. Prowadzę naszą redakcję, koordynuję artykułami redaktorów i zajmuję się copywritingiem. Na co dzień jestem maturzystką w klasie humanistycznej, interesuję się ekologią od ponad roku, a w wolnym czasie dużo czytam i spaceruję.

Graficzka: Anna Niemiec

Anna Niemiec

Project Manager

W Earth Day Everyday zajmuję się partnershipem i kontaktem z naszymi partnerami, ale także tworzę kolaże na stronę redakcyjną. Na co dzień, jestem studentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim i w przyszłości chciałabym związać swoją karierę z prawem międzynarodowym. Jestem ogromną pasjonatką sztuki, głównie literatury i malarstwa, dlatego zapewne zapałałam tak ogromną sympatią do grafiki.

Autor artykułu: Julia Gutowska

Julia Gutowska

Community Manager

Dołączyłam do Earth Day Everyday w czerwcu zeszłego roku i od tego czasu zajmowałam się pisaniem artykułów oraz prowadzeniem webinarów. Aktualnie działam jako Community Manager prowadząc naszą grupę na Facebooku oraz promuje webinary. Jestem maturzystką w liceum w Wielkiej Brytanii i pasjonuję się ekologią i ekonomią a w wolnym czasie lubię spędzać czas na zewnątrz.

Koordynator webinariów: Magdalena Dragan

Magdalena Dragan

Operations Team Member

Działam społecznie i charytatywnie od prawie dwóch lat. Uwielbiam słuchać muzyki i podróżować. Interesuję się modą i ekologią. Kocham próbować nowych rzeczy, samorozwój jest dla mnie ogromnie ważny. W wolnym czasie czytam książki, lubię również gotować.

Administrator IT: Grzegorz Ignasiak

Grzegorz Ignasiak

Administrator IT

Uwielbiam muzykę, dobry serial i grę w siatkówkę. Interesuję się ekologią. W fundacji moją rolą jest wsparcie techniczne. W tych tematach jestem naprawdę dobry! Jeśli znajdziesz jakiś błąd, koniecznie do mnie napisz!

Autor artykułu: Izabela Gryczyńska

Izabela Gryczyńska

Editor

Z wykształcenia jestem tłumaczką natomiast wolny czas poświęcam na yogę, wycieczki rowerowe i przede wszystkim ochronę środowiska. Szczególnie ciekawią mnie tematy związane z fast fashion i greenwashingiem. Interesuję się ekologią od czasów pandemii i uważam, że nawet najmniejsza zmiana jaką możemy zrobić w naszym życiu dla dobra planety ma znaczenie.

Copywriter: Amelia Kusiak

Amelia Kusiak

Copywriter & Researcher

Interesuję się ekologią. Chętnie udzielam się w różnych akcjach charytatywnych jako wolontariusz. Prywatnie uwielbiam oglądać filmy i słuchać muzyki oraz odpoczywać na świeżym powietrzu 🙂

Autor artykułu: Laura Brzeska

Laura Brzeska

Marketing Team Member

Interesuję się sportem (w szczególności sportami walki), dietetyką, sztuką a także ekologią. Odkąd pamiętam chciałam działać społecznie w różnych dziedzinach. Zawsze sprawiało mi to dużo radości. Lubię zdobywać nowe doświadczenia. W wolnym czasie czytam i maluję.

Autor artykułu: Igor Szweda

Igor Szweda

Editor

Od niedawna jestem redaktorem w Earth Day Everyday. Do moich zadań należy głównie pisanie artykułów. Prywatnie jestem też aktywistą społecznym realizując się m.in. jako młodzieżowy radny powiatu, czy lider projektu społecznego.

Autor artykułu: Magdalena Rogalska

Magdalena Rogalska

Editor

Aktualnie pracuję w irlandzkiej manufakturze medycznej, a w Earth Day Everyday obejmuję stanowisko redaktora. Prywatnie interesuję się dietetyką oraz psychologią kliniczną, z naciskiem na zaburzenia odżywiania. Oprócz ekologii, pasjonuję się thriftingiem, gotowaniem oraz przygotowywaniem słodkich wypieków ♥

Autor artykułu: Adrianna Nowak

Adrianna Nowak

Editor

W Earth Day Everyday zajmuję stanowisko redaktorki. Jestem pasjonatką książek i filmów oraz twórczości, która otwiera oczy, na nowe perspektywy, problemy, rozwiązania.

team-man.jpg

Dominik Zieliński

Junior IT Support

Wspieram Earth Day Everyday jako Junior IT Support. Upraszczając pomagam oraz opiekuję się stroną techniczną. Jest to między innymi opieka nad platformą i streamingiem webinarów czy tworzenie grafik.

Oliwia Myczkowska

Oliwia Myczkowska

Junior Marketing Team Member

Mam 16 lat i jestem działaczką społeczną. Prowadzę inicjatywę NO PAIN IN YOUR BRAIN i udzielam się w inicjatywach na rzecz środowiska, praw ludzi i zwierząt. Pasjonuje się biologią i uwielbiam podróże.

Autor artykułu: Natalia Miszewska

Natalia Miszewska

Editor

Jestem redaktorką w Earth Day Everyday, a moim obowiązkiem jest głównie pisanie artykułów. Na co dzień uczę się w drugiej klasie technikum oraz chętnie działam w różnych organizacjach jako wolontariuszka. Trenuję też kickboxing i uwielbiam uczyć się języków.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najświeższych wydarzeniach z eko świata?

Zapisz się już teraz!