Webinary

Chcemy aby wiedza na temat ekologii i ochrony środowiska była dostępna dla każdego na wyciągnięcie ręki. Nie może Cię zabraknąć na naszym następnym webinarze!

Webinary

Na czym polegają?

Naszym celem jest, aby wiedza o ekologii i ochronie środowiska była darmowa i dostępna dla wszystkich. Wierzymy, że edukacja to podstawa do działania, dlatego je organizujemy. Każdy może na nich posłuchać wykładów prowadzonych przez osoby ze świata ekologii, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, które zajmują się tymi tematami na co dzień.

Nasz następny webinar

Już niebawem!
?.12.2022r.
18:00
team-2-1.jpg

Prelegent...

Temat przewodni spotkania

Temat pojawi się już niedługo

Opis tego webinaru nie został jeszcze opublikowany…

Poprzednie webinary

09.11.2022r.
18:00
Prelegent: Paweł Pudło

Paweł Pudło

Temat przewodni

Dlaczego osobiste wybory jednostek są istotne dla powstrzymania kryzysu klimatycznego?

Prowadzi podcast Zrównoważony Rozwój, w którym poruszane są tematy związane z energetyką, zrównoważoną gospodarką i ochroną przyrody. Interesuje się rozwiązaniami najbardziej palących nas problemów ekologicznych, uwzględniającymi istniejące uwarunkowania społeczne i technologiczne. Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim, ojciec dwójki dzieci. W wolnych chwilach czyta książki lub praktykuje wspinaczkę. Pracuje jako programista baz danych. Często słyszymy o tym, że do rozwiązania problemu globalnego ocieplenia kluczowe są zmiany systemowe. Jest to oczywiście prawda, ale tego typu narracja pomija to jak istotne są nasze osobiste decyzje, które podejmujemy każdego dnia – mogą one wpływać na zachowania przedsiębiorstw, decyzje podejmowane przez polityków, a co za tym idzie przyspieszać (lub oddalać) wprowadzenie zmian systemowych. W trakcie webinaru na ten temat mógłbym opowiedzieć dlaczego suma jednostkowych decyzji może mieć istotne znaczenie dla zmian wprowadzanych na dużo wyższym poziomie.
12.10.2022r.
18:00
Prelegentka: Weronika Drzewiecka

Weronika Drzewiecka

Temat przewodni

Poprawna segregacja śmieci

Ekoedukatorka, która dzieli się swoją wiedzą i pasją w mediach społecznościowych. Na jej profilu @ekoroots.nikadrzewiecka można znaleźć wiedzę na temat ekologii i zdrowia. Na co dzień mama i żona. Lubi odkrywać leśne ścieżki ze swoim psem Ledą. Uważa, że każde dobre działanie ma sens, a najgorsze co możemy zrobić to bezczynność. Webinar: Czy segregacja ma sens? Czy rzeczywiście szklana butelka jest najbardziej ekologicznym opakowaniem? Czy segregujemy poprawnie? Z jakimi odpadami mamy największy problem? Ile jest plastiku w oceanach ? Na te wszystkie pytania (i wiele więcej) Weronika odpowie na webinarze.
16.09.2022r.
18:00
Prelegentka: Katarzyna Niemier

Kasia Niemier

Temat przewodni

Nadzieja w walce z katastrofą klimatyczną

22 letnia, polska climate leader programu Climate Reality Program, młodzieżowa aktywistka klimatyczna i członkini alternatywnej delegacji na COP26 w Glasgow. Studiuje gospodarkę przestrzenną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zasiada w komisji eksperckiej Klimat i Przestrzeń przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Prowadzi cykl wykładów fakultatywnych o kryzysie klimatycznym dla osób studiujących na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Jedna z twórczyń zina Światło Nadziei, który powstał dzięki wsparciu Fundacji Greenpeace Polska.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najświeższych wydarzeniach z eko świata?

Już niedługo ruszymy z newsletterem!