Webinary

Chcemy aby wiedza na temat ekologii i ochrony środowiska była dostępna dla każdego na wyciągnięcie ręki. Nie może Cię zabraknąć na naszym następnym webinarze!

Webinary

Na czym polegają?

Naszym celem jest, aby wiedza o ekologii i ochronie środowiska była darmowa i dostępna dla wszystkich. Wierzymy, że edukacja to podstawa do działania, dlatego je organizujemy. Każdy może na nich posłuchać wykładów prowadzonych przez osoby ze świata ekologii, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, które zajmują się tymi tematami na co dzień.

Nasz najnowszy webinar

4.01.2023r.
18:00
Prelegentka: Katarzyna Sprengel

Kasia Sprengel

Temat przewodni spotkania

Less waste na co dzień

Kasia udowadnia na co dzień, że życie less waste z dziećmi jest możliwe. Prowadzi Instagrama @kasia.sprengel oraz blog eko-początki. Promuje ona małe eko kroki w bardzo przyziemny sposób. Podczas najbliższego webinaru, który odbędzie się 4 stycznia, opowie nam o less waste na co dzień i pomoże wejść w nowy rok z małymi eko nawykami!

Poprzednie webinary

20.12.2022r.
18:00
Prelegent: Kuba Korczak

Kuba Korczak

Temat przewodni
Wydarzenie Specjalne!

Świąteczne Zero Waste!​

Charyzmatyczny szef kuchni i wykładowca, który promuje ideę zero waste. Zarażający ultrapozytywną energią i bezgraniczną miłością do gotowania i tematyki zero waste. Podczas webinaru opowie o ruchu zero waste w kuchni, które każdy z nas może wprowadzić w swoim domu. Zamiast wyrzucać, kupuj z głową i naprawiaj, przetwarzaj, używaj ponownie, redukuj i kompostuj, ale przede wszystkim – naucz się odmawiać, również sobie.
Less is bless!
07.12.2022r.
18:00
Prelegentka: Beata Ceranek

Beata Ceranek

Temat przewodni

O roślinach

Beata jest prowadzącą konta @domowy_kwietnik na Instagramie. Jest to konto o tematyce roślinnej, gdzie można znaleźć dużo porad dotyczących uprawy tradycyjnej, a także hydroponicznej oraz wiele pomysłów na roślinną aranżację wnętrz. W trakcie webinaru opowie nam o roślinach doniczkowych uprawianych w naszych mieszkaniach, a więc o swoim domowym kwietniku. Tego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiemy się podczas spotkania!

09.11.2022r.
18:00
Prelegent: Paweł Pudło

Paweł Pudło

Temat przewodni

Dlaczego osobiste wybory jednostek są istotne dla powstrzymania kryzysu klimatycznego?

Prowadzący podcastu Zrównoważony Rozwój, w którym poruszane są tematy związane z energetyką, zrównoważoną gospodarką i ochroną przyrody. W trakcie webinaru na ten temat opowie nam, dlaczego suma jednostkowych decyzji może mieć istotne znaczenie dla zmian wprowadzanych na dużo wyższym poziomie.
12.10.2022r.
18:00
Prelegentka: Weronika Drzewiecka

Weronika Drzewiecka

Temat przewodni

Poprawna segregacja śmieci

Ekoedukatorka, która dzieli się swoją wiedzą i pasją w mediach społecznościowych. Na jej profilu @ekoroots.nikadrzewiecka można znaleźć wiedzę na temat ekologii i zdrowia. Na co dzień mama i żona. Lubi odkrywać leśne ścieżki ze swoim psem Ledą. Uważa, że każde dobre działanie ma sens, a najgorsze co możemy zrobić to bezczynność. Webinar: Czy segregacja ma sens? Czy rzeczywiście szklana butelka jest najbardziej ekologicznym opakowaniem? Czy segregujemy poprawnie? Z jakimi odpadami mamy największy problem? Ile jest plastiku w oceanach ? Na te wszystkie pytania (i wiele więcej) Weronika odpowie na webinarze.
16.09.2022r.
18:00
Prelegentka: Katarzyna Niemier

Kasia Niemier

Temat przewodni

Nadzieja w walce z katastrofą klimatyczną

22 letnia, polska climate leader programu Climate Reality Program, młodzieżowa aktywistka klimatyczna i członkini alternatywnej delegacji na COP26 w Glasgow. Studiuje gospodarkę przestrzenną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zasiada w komisji eksperckiej Klimat i Przestrzeń przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Prowadzi cykl wykładów fakultatywnych o kryzysie klimatycznym dla osób studiujących na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Jedna z twórczyń zina Światło Nadziei, który powstał dzięki wsparciu Fundacji Greenpeace Polska.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najświeższych wydarzeniach z eko świata?

Zapisz się już teraz!